OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Sobota večer

PVK OLYMP PRAHA v mládežnických kategoriích bojuje na třech frontách.

M – ČR kadetek v Liberci se odvíjí podle našich představ. Jsme ve finále, které budeme hrát zítra ve 12:30 hodin proti VK KP Brno. Přijeďte fandit nebo sledujte na VOLEJ.TV

Do tohoto finálového turnaje jsme odjížděli s velkým očekáváním, v dlouhodobé tabulce jsme byli na průběžném druhém místě za Duklou Liberec a dalo se předpokládat, že tato dvě družstva budou spolu hrát i finálové utkání. Ale, tak jak to bývá v mládežnickém volejbale, přišla celá řada překvapivých výsledků na hřišti i ve strategii jednotlivých trenérů zúčastněných družstev.

Výsledky tohoto finálového turnaje jsou překvapivé???

Skupina A

Dukla Liberec (1)Chodov (3)3:0
Dukla LiberecSVBC (6)3:0
SVBCChodov3:1

Skupina B

Olymp (2)Ostrava (4)3:0
Ostrava-KP Brno (5)2:3
Olymp-KP Brno2:3

O 5. místoChodovOstrava3:2 (15:13)
Semi 1OlympDukla3:1
Semi 2VK KP BrnoSVBC3:2

Zítra se tedy střetnou o 3. místo Dukla Liberec, překvapivě s SVBC v 10 hodin a ve 12:30 hodin již zmíněné finále s naší účastí.

Slovo trenéra:

Právě překvapivé výsledky SVBC ovlivnily ráz celého mistrovství. Sportovně jasné vítězství nad Chodovem, ale obratem odevzdané utkání proti Liberci na sestavu z lavičky, to byl i důvod nepodařeného semifinálového utkání proti Brnu.

Liberec tak sehrál dvě příliš snadná vítězství a nebyl připraven na tlak od těžkého soupeře.

Naše hráčky si vybraly slabší chvilku v úvodu utkání s Brnem (0:2), aby pak byly blízko k vítězství. Prohráli jsme v Tb, a na cestu do finále jsme si vybrali favorizovaný Liberec. Smekám před hráčkami, trenérem Jirkou Vojíkem a „FAN klubem rodičů“, všichni odvedli skvělou práci a hráčky, děti se nám odvděčily, jak nejlépe mohly, vítězstvím a postupem do finále. Zítra jim rozhodně budeme fandit o „106“.

Starší žákyně hrají skupinu M ČR ve skupině ve Svitavách. Po prvním dnu to mají rozehrané velmi dobře. Ve skupině „D“ válčí o postup mezi posledních 16 družstev ČR. Jen připomínám, že naše družstvo je bronzovým z Přeboru Prahy.

Výsledky:

OlympNový Bor2:0
OlympČeské Budějovice2:0
OlympOpava2:1
OlympKarlovy Vary0:2

Zítra jsou na pořadu zápasy s Loko Plzeň, Svitavy a Mělníkem.

** Na dálku držíme palce, postup do finálového turnaje M ČR starších žákyň by byl velkým úspěchem a skvělým dárkem k narozeninám jejich trenérce Andy Kelnárové (30.4.). Blahopřejeme.**

Družstvo kadetek „B“ (10. družstvo EX KKY) pod vedením Michala Grivalského hraje turnaj v Plzni, který je náhražkou za neuskutečněné kolo Českého poháru.

Výsledky:

Olymp-Kolín2:0
Olymp-Znojmo2:0
OlympProstějov2:0
OlympPlzeň2:1

S. Mitáč – trenér družstva žen