OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Příprava ženy Olympu 4. týden

Posíláme pozdravy z „námi dobře známé“ Vésky, kam jsme přijely odmakat další týden naší rozmanité přípravy. Z Prahy jsme odjeli v neděli večer, abychom od pondělního rána byli připraveni pracovat. Pondělní dopolední trénink se nesl ve znamení herních cvičení, zaměřených na herní řetězce obranného charakteru, ale v součinnosti několika herních činností po sobě jdoucích, dále cvičení na obratnost, práci s dvěma míči, řešení správného postavení v obraně. Trénink byl zakončen kruhovým kondičním blokem. Odpolední trénink byl svou charakteristikou podobný, velká dávka obranných činností v poli a příjem s podáním, v závěru druhý kondiční kruháček.

Protože tento týden nazýváme „Herní příprava I.“ (římská jedna) dostáváme příležitost si přičuchnout k herním variantám tréninků. Dopoledne bez skákání, pouze nácvičné činnosti, odpolední herní blok vždy s jedním ze soupeřů této lokality.

V úterý odpoledne s družstvem Přerova - útočné kombinace po příjmu podání - opakovaně a něco málo bodových protiútoků po vybraném míči liberem či blokařkou nebo nahrávačkou.

Ve středu nás podobný trénink čeká v nedaleké Olomouci.

A ve čtvrtek vyrážíme poměřit síly do Frýdku Místku.

V pátek se rozloučíme „killer“ kruháčem, který nás určitě nabudí na poslední volný víkend této přípravy.

Na konci příštího týdne (pátek - sobota) „MIZUNO CUP“ v Praze.

Ája Neumannová