CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

7. kolo PP starších žákyň, PVK Olymp Praha

V neděli 10.4. 2022 se konal poslední, 7. turnaj PP starších žákyň v tělocvičně Komety Praha.

7. kolo PP jsme hráli v 1. lize za účasti družstev: Mikulova „A“, Kometa „A“ a Orion „A“ a po 6. kole jsme měli jistotu umístění - 3. místa v Pražském přeboru. Náš cíl v tomto turnaji byl 3. místo z dlouhodobé části naším výkonem „potvrdit“. Turnaj jsme absolvovali s 11 ti hráčkami, bez dvou zraněných hráček.

Do prvního zápasu s Kometou „A“ jsme nastoupili s jednou nahrávačkou a nezačali jsme dobře, nebyli jsme schopni kvalitně přihrát servis a první set jsme prakticky neútočili, protože útok nebylo z čeho připravit. Nevěřili jsme si ani na servisu, náš servis neměl potřebnou kvalitu a tak jsme 1. set prohráli výrazně 12:25. V druhém setu se zlepšilo naše nasazení a bojovnost, tím pádem se výrazně zlepšily naše herní činnosti, zvláště příjem, útok a hra v obraně. Druhý set jsme také prohráli, ale ve velmi dramatické koncovce 27:29. Prohra 0:2.

Do druhého zápasu proti Mikulova „A“ jsme nastoupili opět se systémem na jednu nahrávačku s vědomím, že při horším příjmu si „komplikujeme život“ v přípravě útoku, ale posílíme blok na naší „handě“ a pestrost útoku. Soupeř byl nad naše síly a přehrál nás ve všech herních činnostech, zvláště v přihrávce servisu, v kvalitě servisu a hlavně útoku. Nebyli jsme schopni zablokovat z důvodu špatného časování i směrování bloku. Středoví blokaři se nestíhali přesunovat ze středu do kůlů. Soupeř útočil ve větší výšce než my a s daleko větší razancí, mnohdy na jednoblok. Prohra 0:2 s body -19, -18. Mikulova „A je vítězem PP, a umístili se v ČP na 3. místě.

V posledním zápase jsme změnili systém na 2 nahrávačky s hráčkami, které budou hrát příští sezónu v kategorii st. žákyň. Opět jsme měli problémy na příjmu a potýkali jsme se s málo účinným servisem a útokem. Během utkání se prostřídaly všechny hráčky, ale ve 3. setu jsme bohužel podlehli 11:15, takže prohra 1:2, body (-16, 22,-11).

V tomto turnaji jsme s jedním bodem obsadili 4. místo, celkově jsme v PP 2021-2022 skončili na 3. místě. Potvrdili jsme si, že pokud se nám nedaří dobře přihrávat servis, je pro nás hra na jednu nahrávačku velmi problematická, zvláště při vbíhání ze zón 1 a 5, ale do budoucna se s tím budeme muset vyrovnat. Jediné pozitivum při tomto systému je posílení obrany na naší „handě“ a možnost zpestření útoku přes „handu“. Celý turnaj se nám nedařil kvalitní servis, obvykle podáváme podstatně lépe. Byl to následek psychického rozpoložení celého týmu v tomto turnaji.

V následujících tréninkových dnech se budeme muset opět zaměřit na přihrávku servisu, směrování a časování bloku, blokové přesuny ze středu do kůlu, na nahrávku zvláště přes hlavu. 30.4. a 1.5. 2022 nás čeká kvalifikace na finále MČR.