OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Sobota 31.VII. 2021

Praha, Stromovka, Olympijský festival, šestkový volejbal – den devátý

Standa, Aneta, Jana, Adéla, Michal

Před devátou připravujeme spolu s Anetkou sportoviště. Přichází Andrea jako dobrovolnice, je tu první den, tak se poznáváme a volíme dopolední strategii. Je nutná oprava reklamních ploch, oprava banerů „ Výstavy 100. let volejbalu, ta po nočních přeháňkách a větru dostává zabrat. Urval se i velkoplošný reklamní panel Olympijského festivalu. Vše je napraveno spolu s četou organizátorů.

Slyšíme Jirku Rejmana, komentátora ČT, jak fandí a komentuje zápas naší dvojice Perušič, Švajner…

…..Češi začali skvěle, ale klíčovou bitvu o postup nakonec nezvládli… škoda, přesto si myslíme, že kluci odvedli dobrý výkon po problémech, které je postihly v začátku Olympijských her.

Kolem poledního očekáváme bitvu o další zlatou medaili.

….. Markéta Vondroušová bude hrát finále tenisové dvouhry.

Jsme po obědě:

  • Anetka – knedlíky, špenát
  • Standa – špenát, maso

Turnaj v oranžovém minivolejbale proběhá v průběhu celého dne: vítězí Vojta s Markétkou, ve finále poráží Lukáše s Maruškou. Dětí je tu jak na kempu, někteří podobně jako Viktorka již potřetí a ještě přijde s maminkou. Bydlí ve Střešovicích, je odhodlaná navštívit naší přípravku.

Finálové utkání začíná souběžně s basketem našich kluků proti USA.

Markéta to má 4:4 v prvním setu. Ten prohrává. Bitvu druhého vyhrává. Po utkání je z toho skvělá „ stříbrná madaile“. Blahopřejeme. Stromovkou se ozývá společný potlesk.

My se věnujeme další „mravenčí práci“. Jsou tu děti z Mostu, Sokolova, Brna – u babičky na prázdninách, ze Zlína a asi z celé republiky. Pan učitel ze Sokolova má zájem o historii volejbalu, velice ho potěšil dar v podobě „Zlaté knihy volejbalu“.

Odpoledne přichází na pomoc Michal Grivalský, přesto, že má zítra celý den před sebou. A to už pomáhají Jana s Adélou. Soutěžíme s diváky v počtu trefených servisů, v počtu odbití obouruč přes síť. Rekordy se postupně zlepšují. Kdo překoná rekord – má tričko. Pokusy stíhají pokusy. Radost i smutek jako v Tokiu.

Velmi pěkný den.

Zítra jdou do akce Michal s Michaelou. Má pršet – tak uvidíme.

S. Mitáč – trenér družstva žen