OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Olympijský festival – den desátý

Druhou neděli festivalu mají službu trenér kadetek Michal a Míša Brichtová.

Před devátou hodinu přichází Michal do prázdného, zato již řádně promočeného areálu. Obhlédne stan a věci v něm, zjistí, že je vše v pořádku a míří směrem k hlavní LED obrazovce, kde pod deštníkem sleduje druhý set zlatého tenisového deblu (Krejčíková, Siniaková) spolu s partou atletických dobrovolníků. Míša dorazí negativně potvrzená (Covid) a zároveň v trochu negativní náladě - v Budějicích totiž nepršelo a nebyla taková předpověď - tudíž přišla promočená, bez deštníku.

Proto uvítá možnost trochu osušit samu sebe a i věci v hale. Deštivé dopoledne využije k surfování na netu a hledání si bydlení. Michal stráví čas využitím sportovišť - stolní tenis, billiard, šerm a později ještě lukostřelba.

Žaludek vyplníme k obědu svíčkovou s knedlíkem. Po obědě si to žádá svlažení - Michal vyráží na jedno, a náhodou v zeleném stanu probíhá škola čepování piva - další vyzkoušená činnost, která se hodí.

Kolem 14té hodiny ustává déšt - naše sportoviště je ještě na další hodinu uzavřeno pro nezpůsobilý povrch. Po 15té hodině otevíráme bránu, a již k nám přichází první zájemce o sport pod vysokou sítí. Střídáme základní volejbalové údery, přehazovanou, skákání snožmo, hody medíkem... Do konce otvíračky festivalu je stále co dělat. Ještě uklidit kurty a věci do stanu a je za námi další olympijský den ve Stromovce.

M. Grivalský - trenér družstva kadetek