CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Kadetkám pokračovala herní příprava turnaji v Prostějově a Brandýse nad Labem

První víkend v září strávilo družstvo kadetek na turnaji v Prostějově. Páteční odjezd s pražského hlavního vlakového nádraží nebyl úplně poklidný, ale vše se zvládlo a odjelo se za herní přípravou na Moravu. Po téměř čtyřhodinové cestě dostala děvčata na páteční večer volno.

V sobotu, v půl desáté nás čekalo domácí družstvo. Turnaj hraný na 3 vítězné sety jsme odstartovali výhrou 3:1. Na druhé utkání, proti juniorkám z Ostravy jsme se museli přesunout asi 300 metrů vzdálené letní haly. Úvod se nám vydařil a i přes snahu soupeře jsme zvládli dotáhnout první set do zdárného konce. Zbytek utkání již patřil Ostravským děvčatům, která zvítězila 3:1 na sety.

Po prvních dvou zápasech nás čekal oběd v Prostějovském sportovním centru. Od 16ti hodin nás čekal poslední zápas sobotního programu – soupeřem nám byl VAM Olomouc. Soupeře jsme převyšovali ve všech směrech. Po prvním pohodlném setu jsme se bohužel přestaly soustředit na naši hru a výsledkem byly dvě vyrovnané sady. Holky nakonec vše zvládly a tak jsme sobotní program zakončili výhrou 3:0. Ještě velmi dobrá večeře a pak přesun pěšky do penzionu.

Na neděli nám zbyl poslední zápas proti Plzni. Do zápasu jsme vlétli a jednoduše získali první sadu ve svůj prospěch. Lehká výhra nás ukolébala, soupeře nakopla, a tak druhou sadu jsme v koncovce ztratily. Zbytek utkání se poté však vrátil do Olympské režie, výsledkem byla výhra 3:1 na závěr.

Další herní příprava proběhla na testovacím turnaji v Brandýse nad Labem. Již od pátečního dopoledne jsme testovali ( skok snožmo z místa, K test, hod 1kg medíkem, smečařský doskok) a měřily a vážily se.

Ještě ten den nás čekala 2 utkání. Turnaj jsme začali proti Štenberku. Vyhrané body v poměru 50:30 pro holky z Olympu jasně hovoří o tom, kdo byl v tomto utkání lepší.

Večerní zápas proti Liberci měl úplně opačný průběh. Soupeř byl ve všech činnostech lepší a doslova nás rozdrtil 2:0 na sety. Nutno podotknout, že takovou sílu soupeře jsme ještě v průběhu herní přípravy neměli možnost potkat a pro nás velmi dobrá a poučná zkouška.

Na sobotní den nám los přisoudil 3 utkání. Ráno jsme čelili soupeři z Plzně – výhra 2:1 na sety. Po obědě v místním sportovním centru jsme změřili síly s Madetou ČB – po výsledku 25:14 a 25:21 nás tedy čekal poslední zápas dne proti Prostějovu. V případě výhry nás čekalo nedělní finále, pokud bychom neuspěli, tak se představíme v souboji o 3.místo. Po rozpačitém úvodním setu, ve kterém jsme soupeři nestačili se ale od druhé sady náš výkon velmi zlepšil a po povedených a vyhraných setech jsme nakonec postoupili do finále.

V zápase o vítězství v turnaji nás čekala opět Dukla Liberec. Hned od úvodních rozeher nás soupeř zatlačil a na naší straně chyběla odvaha s tím něco udělat. První dvě sady skončily jednoznačným vítězstvím pro holky ze severu. Úvod do třetího dějství slibovalo vyrovnanější souboj. Naše vedení o 4 body ale soupeř velmi rychle stáhl a od poloviny setu již kraloval utkání. Liberec zaslouženě vyhrál toto utkání 3:0 a tím pádem i celý turnaj.