OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Poslední turnaj kadetek přineslo vítězství v Plzni

Trenéři z první skupiny Českého poháru kadetek se na posledním turnaji domluvili, že si odehrají jeden turnaj jako náhradu za zrušené lednové kolo Českého poháru. Dějištěm turnaje byla hala sportovního gymnázia v Plzni.

V sobotu ráno nasedáme do vlaku a míříme do Plzně. Cesta vlakem a i následně tramvají rychle utíká a v 10:30 jsme připraveni k úvodnímu hvizdu utkání proti Kolínu. Bez větších potíží soupeře v každém setu porážíme a připisujeme si úvodní výhru.

Ihned po skončení utkání proti nám nastupuje Znojmo. Ani v tomto zápase neponecháváme nic náhodě a nad soupeřem vítězíme ve dvou setech.

Po lehkém obědě pro holky a větším pro trenéra čelíme protivníkovi z Prostějova. Kvalitní hrou podpořenou o dobrý servis soupeře přehráváme od samého úvodu. Takže i ve třetím utkání připisujeme vítězství 2:0.

Poslední sobotní duel máme na programu proti domácí Plzni. Z dosavadního průběhu turnaje se zdá, že toto utkání bude soubojem dvou nejsilnějších týmů. V úvodu nás Plzeňské holky zaskočí velmi obětavou hrou v poli a ve spojení s naší netrpělivostí vyhráli úvodní dějství. Zlepšená hra na naší straně přinesla vyrovnání stavu setů. Po celou dobu tie breaku se nám daří na servisu, soupeř není schopný přijmout balón a vyhráváme jednoznačně v rozhodujícím setu.

Navečer se jedeme ubytovat, dáme večeři a holky se jdou ještě projít než zalehnou k odpočinku.

Nedělní program otevíráme zápasem proti Kladnu. Houževnatý soupeř nás nutí hrát naplno a souvislým tlakem na servisu, zodpovědný příjem a kvalitním útokem vyhráváme 2:0.

Náš poslední zápas v turnaji nastupujeme proti Přerovu. Utkání máme od samého úvodu plně v moci a soupeře držíme bodově pod námi. Připisujeme si šestou výhru ze šesti utkání.

Očima trenéra: „Za každý odehraný zápas jsme rádi. Bylo fajn si zahrát utkání proti soupeřům, které jsme potkávali v průběhu celého roku v Českém poháru, i když soupisky byly jiné. Holkám děkuju za předvedené výkony, bylo vidět, že je turnaj bavil a i to se projevilo v kvalitních výkonech. Holky ukázaly velkou týmovost i v tom, že jsme po celou dobu turnaje sledovali a na dálku fandili holkám ve finálovém turnaji extraligy kadetek. Jedinou kaňkou turnaje je zranění Elišky Hančové. Tímto turnajem skončilo pro toto družstvo soutěžní období. Nyní budou mít 2 týdny volno a od poloviny května začneme v nových tréninkových skupinách znovu trénovat a pracovat na zlepšení.“

Michal Grivalský, trenér kadetek