OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Kadetky vítězí v prvním kole Českého poháru

Po rozřazovacím turnaji Českého poháru nás první kolo nejlepší skupiny zavedlo do Kolína. Původně se mělo zúčastnit 8 družstev, bohužel současná situace nedovolila 2 účastníkům (Plzeň, Znojmo) dorazit, tak nás čekalo 5 utkání.

V sobotním prvním zápase jsme nastoupili proti domácímu celku. Začátek byl velmi pozvolný a hráčky se rozjížděli velmi pomalu. Zlepšený výkon přinesl první vítězství. Pár minut po prvním střetnutí už jsme byli na palubovce znovu, tentokrát proti nám stál soupeř z Přerova. Utkání už splňovalo přísnější měřítka, co se týče výkonu obou družstev. První set v koncovce vyhráváme my, druhý naopak soupeř. V rozhodujícím tie breaku máme pevnější nervy a vítězství jde za námi. Systém turnaje je prima – 3 zápasy za sebou. Za 20 minut je úvodní hvizd zápasu proti Kladnu. Soupeř předvádí velmi bojovný a houževnatý výkon. Nám se daří zlomit odpor až v koncovce úvodního dějství. Druhý sada již byla jednoznačnější. Připisujeme třetí vítězství. Ještě protáhnout, ubytovat se, dát večeři a holky šly odpočívat na pokoje.

Nedělní den odstartovala velmi dobrá snídaně. Od 10 hodin nás čekal blízký soupeř – Slavia Praha. I přes velmi vlažný vstup do utkání – že by velká snídaně? – vítězíme naprosto přesvědčivě. Poslední utkání nám do cesty přiřadilo Prostějov. Utkání má podobný průběh jako většina našich utkání na turnaji – vlažnější, i když vyhraný, první set a ve druhém setu již přesvědčivé vítězství.

Po prvním turnaji okupujeme 1. místo. Více než pozice těší zlepšující výkony celého týmu. I naše družstvo se potýkalo s personálním obsazením. Sobotní den jsme odehráli v 7 hráčkách a v neděli k nám přibyla osmá. Speciální pochvala patří Elišce Hančové, která zvládla velmi dobře roli blokařky, která je pro ni nezvyklá.

Výsledky:

OlympKolín2:0(20,15)
OlympPřerov2:1(22,-25,10)
OlympKladno2:0(25,14)
OlympSlavia Praha2:0(16,8)
OlympProstějov2:0(21,8)