MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Jedno vítězství v posledním extraligovém turnaji pro Olympské kadetky

K poslednímu extraligovému kolu jsme zavítali s extraligovým kadetským týmem ročníků 05,06 do Brna, kde se konala druhá výkonnostní skupina.

Již ve čtvrtek od 17ti hodin jsme předehrávali zápas proti domácímu Královu Poli. V úvodním setu se hrál vyrovnaný volejbal do půlky setu. Kolem stavu 15 jsme se bohužel zadrhli na jednom postavení a soupeř si v pohodě došel pro vítězství. Druhý set pro sebe získáváme v samé koncovce. Další dějství končí po podobném průběhu na straně soupeře. Čtvrté dějství zápasu kopíruje set první, kdy před koncovkou nejsme schopni otočit jedno postavení a prohráváme celkově 1:3.

V pátek v 11 hodin nastupujeme proti Střešovicím. Od začátku hrajeme dobře a s přehledem vítězíme v prvním setu. S vidinou lehce získané sady nastupujeme bohorovně do dalšího a i přes snahu v koncovce nejsme schopni dotáhnout velký náskok soupeře z průběhu. Další dva sety se odehrávají naprosto stejně. Rozhodnutí padlo až v tie-breaku, který získáváme po jednoznačném průběhu na svou stranu my.

Páteční program zakončujeme zápasem proti Chodovu. Úvodní sada dospěje do vyrovnané koncovky, kterou nejtěsnějším rozdílem bere pro sebe soupeř. Ve druhém setu hrajeme velmi dobře a soupeře jednoznačně porážíme. Jako by nás jednoznačný průběh ukolébal a následné dvě sady jednoznačně prohráváme – připisujeme tedy druhou porážku 1:3.

Po zápase a večeři jsme si večerní program zpestřili návštěvou rozhodujícího 5. utkání semifinálové série extraligy žen mezi domácím Brnem a Olomoucí.

Do nedělního programu nastupujeme bez reprezentantek ročníku 06,07, které odjely na sraz do Prostějova. V okleštěné sestavě nastupujeme proti Havlíčkovu Brodu. V nestandardní sestavě se nám nedaří a lehce prohráváme se soupeřem 0:3.

Výsledky:

OlympKrálovo Pole1:3 (-17,24,-21,-18)
OlympStřešovice3:2 (15,-22,17,-22,6)
OlympChodov1:3 (-24,17,-12,-19)
OlympHavlíčkův Brod0:3 (-19,-18,-22)

V konečném pořadí pro sezónu 2021/2022 skončilo družstvo na 10. místě.

Očima trenéra: „Poslední turnaj nás nezastihl v úplně skvělé formě. Celý turnaj nás doprovázela velká nevyrovnanost ve výkonech, kdy se nám podaří dobře jeden set a hned další herně propadneme. Věřil jsem, že i když nebudeme v kompletní sestavě, tak holky zabojují o vítězství a dobrý herní pocit víc. Turnaj odhalil, že máme plno nedostatků, na kterých budeme pracovat. Ještě nás čeká na konci dubna poslední turnaj v Plzni, a pak se družstvo rozdělí na ty, které „zestárnou“ a půjdou o kategorii výš a druhá část bude pokračovat ve stejné tréninkové skupině.“