OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Finále extraligy juniorek

Medailová radost z Mistrovství ČR juniorek očima kapitánky Karly Poloučkové

Od čtvrtka 5.5. do neděle 8.5. se v Liberci bojovalo o mistrovský titul v kategorii juniorek. My si z něj nakonec odvážíme bronzové medaile !

Závěrečné pořadí finálového turnaje:

  1. VK KP Brno
  2. Dukla Liberec
  3. PVK Olymp Praha
  4. BVC Chodov
  5. TJ Sokol Šternberk
  6. TJ Ostrava

Celý víkend se nesl v podobném duchu, jako v kadetské finále, jež se odehrálo předchozí týden na stejném místě - v hale liberecké Dukly. Stejné pak bylo dokonce i složení naší základní skupiny - našimi soupeři byly týmy VK KP Brno a TJ Ostrava.

Do turnaje jsme vstoupily zápasem s Brnem, které jsme po téměř 2,5 hodinové “bitvě” nakonec prohrály 2:3. Hned další den na nás čekal poslední soupeř základní skupiny - Ostrava, kterou se nám i přes lehčí komplikace v koncovce druhého setu, podařilo zdolat 3:0. Do semifinále jsme tak postupovaly z druhého místa, takže jsme v něm narazily na vedoucí tým druhé skupiny - Liberec. Dukle jsme bohužel podlehly 0:3, což nás automaticky připravilo o boj o prvenství v naši kategorii.

Zachovaly jsme však chladnou hlavu a do nedělního zápasu o 3. místo jsme nastoupily s o to větší chutí vyhrát. Díky poměrně jasné výhře 3:0 nad týmem BVC Chodov jsme obsadily závěrečnou třetí příčku, a jsme tedy na závěr sezóny „bronzové”.

Po zápase s Chodovem na nás už čekalo jen finále mezi Brnem a Libercem (3:1) a slavnostní vyhlášení, v rámci kterého byly uděleny i ceny pro jednotlivce - Tonča Kelnárová získala titul nejlépe podávající hráčky.

Tímto příspěvkem bych chtěla pogratulovat všem oceněným jednotlivcům, ale zároveň i našim extraligovým soupeřům. Především však gratuluji hlavně svým spoluhráčkám, jimž tímto zároveň děkuji za skvělou sezónu.

V neposlední řadě bych také ráda poděkovala i všem rodičům, kamarádům, sourozencům a zkrátka všem fanouškům, kteří nás podporovali v průběhu celé sezóny - ať už to bylo v hale s bubnem v ruce, nebo „jen” na dálku, Vaše podpora byla vždy znát !

Bohužel jsme nedostaly dost medailí, takže Vám všem děkujeme alespoň tímto způsobem a těšíme se na Vás v příští sezóně !

Za tým juniorek

Kája P.