CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Odveta v Dudingenu

Utkání se hrálo v úterý na nás pozdě večer od 20:00 hod, tak jak jsme uváděli v předešlém článku.

Hrálo se ve sportovní hale OMNISPORT St. Léonard ve Fribourku

TS Salva Dudingen – PVK Olymp Praha

3:1 (23,-23,19,21)

Předvedli jsme lepší výkon než v prvním zápase v Praze. Odkaz jsme Vám nedokázali předat, protože podle předpisu CEV nebyl dovolen a asi ani domácí nepřenášeli tento zápas. Určitě ne oficiálně.

Naše základní sestava byla shodná jako proti Olomouci v sobotu:

Cihlářová, Kalhousová, Bartošová, Brichtová, Lukešová, Šimáňová – Pešková

Střídali: Neumannová, Kelnárová, Poloučková, Virtová

Sestava domácích se od pražské měnila na pozici libera a univerzální hráčky. Podobně jako my v Praze rovněž družstvo Dudingenu nehrálo ve své závodní hale. My vsadili na to, že by nás mohli trochu podcenit, že nebudou v domácím prostředí, i když téměř 500 diváků jim ho v rozhodujících okamžicích zápasů vytvořilo a na to, že nemáme nic ztratit – pouze získat.

V prvních dvou setech se strhla nesmírná bitva, která skončila nejtěsnějším rozdílem dvou bodů, škoda, že jsme neurvali již první set, domácí hráčky by to znervóznělo. V těchto setech jsme tlačili domácí dobrým servisem a statečně uhrávali bodové míče. Velmi dobrá byla obrana v poli a tentokrát i při blokování na síti jsme stačili soupeřkám (celkem 11 vítězných bloků jako soupeř).

V dalších nám postupně docházela „šťáva“ už jsme nebyli tak důslední na útoku a postupně ztráceli s domácími krok (ve třetím setu jsme usmečovali pouze 10 útoků proti 17 domácích a podobně i v setu čtvrtém). Nepomohla ani řada střídání. Domácí se výhrou třetího setu dostali do pohody i k postupu. Přesto se odehrál i pěkný čtvrtý set. Vše ve statistice o pohárovém utkání na stránkách cev.lu.

Na hřišti se objevují naše mladší hráčky v jednu chvíli spolu s Peškovou a Šimáňovou… Poloučková (17), Virtová, Brichtová (19), Bartošová(18), Kelnárová (16), pro ně je to velká zkušenost odehrát zápas Evropského poháru proti hráčkám o 10 a více let starším (reprezentantkám Švýcarska, Francie a třem z USA). Podobně jako v loňském roce, kdy nás skolil „Covid 19“ končíme po úvodních dvou zápasech, ale chci věřit, že i s dobrou volejbalovou zkušeností do dalších zápasů v domácí nejvyšší soutěži.