CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Düdingen

V Poháru CEV jsou na programu odvetná utkání. Po domácí prohře 0:3 musí pražský Olymp ve švýcarském Düdingen věřit v zázrak, aby v pohárově Evropě pokračoval. Cesta je jediná - Pražanky musí bezpodmínečně vyhrát za tři body a ovládnout zlatý set.

Přesto, že se nám v posledních zápasech včetně toho pohárového nedaří, chtěli bychom navázat na sobotní kvalitní a bojovný výkon s „Olmikem“.

V neděli odpoledne se scházíme ke krátkému tréninku v hale a po něm nasedáme do tranzitů směr švýcarský Dudingen. Spíme nedaleko Mnichova, abychom to nejeli jedním tahem. Nemocné Tereza Patočková a Monika Brancuská zůstávají doma a v družstvu je nahrazují další mladé hráčky kadetského věku „reprezentantky 2004/05“ Tony Kelnárová a Bára Bohuslavová – obě smečařky.

V pondělí kolem 14 hod dojíždíme do malebné části – podhorského, lyžařského částečně léčebného městečka Schwarzsee - Hostellerie. Ubytování je překrásné, okolí taktéž, přímo burcuje k proběhnutí a zimní koupeli v jezeře přímo před hotelem. Někteří stateční využívají. Večer nás čeká trénink ve Fribourgu, hrací hale, která je vzdálená téměř 40 minut jízdy autem. Ta není domovskou halou našeho soupeře. Večeře v pozdních nočních hodinách, krátká informace k hracímu dni a hurá do postelí.

Poslední tréninky jsou zaměřené především na obranu proti jednobloku soupeře, mají kvalitní nahrávačku (no.8), která dovede spoustu útoků vést proti jednobloku nebo neseskupenému dvojbloku a náš následný protiútok se snahou zvítězit „blokAUT“. K tomu kvalitní podání, na kterém v poslední době pracujeme nejvíc.

Neházíme „zbraně ani flintu do žita“, zázraky se dějí, ale musíme jim jít naproti.