CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Tomi Remont Cup

Poslední předligový turnaj žen před ostrým startem Extraligy se konal ve dnech 11.-13.9. 2020 v Olomouci. Z původně přihlášených devíti družstev nás zbylo šest. V tomto týdnu se odhlásila družstva z Maďarska, Slovinska i liberecká Dukla.

Hrálo se systémem každý s každým a bodově se počítal každý uhraný set.

Velkým překvapením bylo vítězství ostravských děvčat nad domácími hned v úvodu turnaje (2:1).

My jsme hráli postupně s těmito soupeři:

Olymp – TJ Sokol Šternberk (17:00 hod) 2 : 1

Po úmorné cestě dálnicí (od 10:00 hod), jsme vyskočili z autobusu, ubytovali se v hotelu GARNI a šli se rozcvičovat. Celý první set byl ve znamení výše uvedeného. Nedokázali jsme složit míč na zem, útočili jsme do bloku a vytvářeli mnoho chyb. U soupeře nás ničila dobře útočící kapitánka „Mazur“. Už druhý set byl v naší režii, zpřesnili jsme hru a velmi dobře podávali (19:10), v setu třetím jsme odskočili až v samotném závěru.

Olymp – Prostějov (13:00 hod) 3 : 0

Strategické rozhodnutí trenérů sobotního dne jsme začali naplňovat již v tomto utkání. Sobotní první zápas budeme hrát společně rovným dílem.

Smutná, Hodanová, Bartošová, Havlíčková, Komárková, Šimáňová – Pešková do stavu 1:0 a 16 – 10 poté zápas dohrála sestava mladších (souhlasí i Bára):

Jaňourová, Boušková, Bartošová, Brichtová, Komárková, Purchartová – Plačková

Olymp – Sokol Frýdek Místek (14:30 hod) 2 : 1

Do tohoto zápasu nastoupili:

Jaňourová, Komárková, Bartošová, Brichtová, Boušková/Hodanová, Purchartová/Šimáňová – Plačková/Pešková

Trápili jsme se na přihrávce, v komunikaci a nepřesně připravenými bodovkami. Byl to boj až do samého konce. 1:1 na sety, v koncovce třetího vedeme 24:22, Romča Staňková na podání srovnává 24:24, naštěstí pro nás kazí 25:24, „frýdečandy“ mají ještě setbol 25:26, abychom i toto zvládli a vyhráváme 29:27.

Olymp – Ostrava (16:35 hod) 3 : 0

Protože se mělo hrát ve velké hale na centru podle původního rozpisu, nasadili jsme silnou sestavu:

Smutná, Boušková, Purchartová, Havlíčková-Kocmanová, Hodanová, Šimáňová – Pešková

Od úvodních míčů zápasu bylo patrné, kdo drží otěže pevně v rukou. Hráno v malé hale.

Olymp – VK UP Olomouc (neděle 12:00 hod) 2 : 1

Po pátečním a sobotním programu bylo jasné, že se hraje finále a vítěz tohoto zápasu vyhraje i olomoucký turnaj „TOMIREMONT CUP 2020“. Vítězem je Olymp. Finálová bitva byla dobrou pozvánkou divákům před startem Uniqua EX ženy ročníku 2020/21

Nejlepší hráčkou turnaje Aneta Havlíčková-Kocmanová.