OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Vážení sportovní přátelé a příznivci dámského volejbalu PVK Olympu Praha,

Dovolte nám se s Vámi podělit o radostné události z převzetí stříbrných medailí za sportovní sezónu 2020/2021, která přestože se nedohrála na palubovkách sportovních hal, byla pro naše družstvo úspěšná.

Všichni jsme očekávali dramatické boje v zápasech play-off, které je nezbytným vyvrcholením pro nás trenéry, hráčky ale především pro Vás diváky. Přestože jste se nemohli v průběhu sezóny dostat do sportovních hal, věděli jsme z Vašich ohlasů, že ve Vás máme stále podporu, a že nám vždy držíte palce na dálku. Určitě je radostnější dostat medaili v euforii radosti bezprostředně po rozhodujícím utkání, nebo získat medaili v potocích slz, že se to nepodařilo, někdy i na medaili nedojde, protože někdo musí skončit i s tou bramborovou.

Nám se podařilo na tuto sezónu sestavit velmi silné družstvo v čele s Anetou Havlíčkovou-Kocmanovou, na nahrávce s Lucií Smutnou, s trojicí reprezentantek Bárou Purchartovou, Evou Hodanovou a kapitánkou družstva Pájou Šimáňovou. Nejčastější základní sestavu doplňovali Anna Komárková a na liberu Verča Pešková. Těmto velmi zdatně sekundovali ostatní hráčky, které mají na tomto úspěchu velký podíl, každá z nich dokázala, že do družstva patří a v rozhodujících zápasech Extraligy, Evropského poháru či samotného play-off byly velice platnými hráčkami družstva.

Jsou jimi: Ája Neumannová, Julie Honzovičová, Sarah Jaňourová, Anetka Bartošová, Míša Brichtová, Bětka Plačková.

První poděkování za úspěšnou sezónou přišlo od ředitele Centra Sportu MV pana Jiřího Berana spolu s předáním růží a odměn.

Druhé poděkování od našich nejmladších (děti přípravky PVK Olympu), které byly nejčastěji s námi jako podavačky v domácích zápasech. Od přípravky a jejich trenérů (Radka Sochra a Jany Mitáčové) milé překvapení v podobě „stříbrných triček“ VICEMISS3, slušivé modré „Olymp“ kloboučky a odpolední oslavu.

Třetí poděkování od vedení klubu a přichází to nejdůležitější – předání stříbrných medailí od předsedy ČVS Marka Pakosty.

V průběhu odpoledne došlo i na společný trénink přípravky s družstvem žen, každá z malých adeptek volejbalu si tak mohla vyzkoušet pinkání, bagrování, vybírání i smečování do reprezentantek a svých volejbalových vzorů. Proběhly soutěže dvojic i družstev. Nakonec obrana v poli těch nejmenších a do nich opakované útoky Anety a Páji.

V závěru odměny těm nejmenším v podobě čokolády a drobných sportovních suvenýrů. Trocha šampusu pro dospělé a dostatek šampusu pro děti.

Bylo to pěkné odpoledne.

Mitáč Stanislav – trenér družstva