OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Rozhovor s trenérem družstva žen

Olymp obměnil složení týmu – přišly mladé hráčky, vrátila se Hodanová, ale „peckou“ je hlavně návrat Kocmanové Havlíčkové. Jak se ti líbí složení týmu?

V období posoutěžním jsme udělali velký kus práce. Družstvo se nám podařilo sestavit dobře. Určitě budeme pomýšlet na medailové pozice a uspět budeme chtít i v poháru CEV a Českém poháru. Z družstva odešla naše nejúdernější hráčka loňské sezóny Karyna Denysová, tu nahradí zmíněná Aneta. Jsme rádi, že se po letech strávených v zahraničí vrátila do klubu, ve kterém začala svou kariéru.

Podařilo se udržet Lucii Smutnou, Páju Šimáňovou, Báru Purchartovou i Annu Komárkovou. Nové a staronové tváře: Eva Hodanová, Šárka Boušková, Michaela Brichtová, Bětka Plačková, Sarah Jaňourová, Aneta Bartošová, Julie Honzovičová a již zmíněná Aneta Havlíčková-Kocmanová.

Přípravu Olymp zahájil koncem července, co jste zatím v přípravě „stihli“?

Začali jsme ve čtvrtek 30.7. Tři tréninky na rozdýchání a kontrolou kondičních plánů měsíce července. Pak standardní režim posledních let. První týden v srpnu ve Stromovce, druhý ve Vésce u Olomouce, třetí ve Stromovce a čtvrtý měl být ve slovinském Mariboru. Slovinsko jsme museli zrušit a to je velká škoda, protože jsme tam měli domluvené přípravné zápasy s Mariborem. Příprava je kondičního charakteru (posilovna, aerobní aktivity – běhy, kola, proložená míčovou technikou v hale, ale zatím bez násobených výskoků. To nás čeká především ve třetím týdnu v posilovně a pak na herním soustředění. Slovinský pobyt nahrazujeme společným kempem s Prostějovem. V této lokalitě je nejvíce extraligových družstev, tak ji využijeme ke společnému trénování s Prostějovem, Olomoucí popř. se Šternberkem či Přerovem.

Máš k dispozici již všechny hráčky? (Honzovičovou, která se věnuje beachvolejbalu taky?)

V přípravě jsou všechny hráčky, které jsou v nominaci do sezóny 20/21. Julie vybojovala účast na ME U20, které bude v Brně druhý týden září. Získala spolu s libereckou Lucíí Šulcovou bronzovou medaili na U22 a stříbrnou na U20, věříme v jejich společný úspěch i na mezinárodním poli. Pak se po krátké pauze připojí k družstvu.

Co tým ještě v rámci přípravy čeká?

Teď ve třetím týdnu přípravy, se více zaměříme na rychlostní úseky, změna nastane i v posilovně (přibudou následné výskoky, v režii kondičního trenéra Paula Boschettiho), příští týden již zmíněný společný kemp na Moravě. Poté tradiční „MIZUNO CUP“ 4.a 5.9. v Praze a závěrečný předligový turnaj v Olomouci ve dnech 11.-13.9.2020. Extraligové boje zahájíme opět v Olomouci, tak jako v loňské i předloňské sezóně. Domácím fanouškům se představíme ve čtvrtek 24.9.2020 proti Ostravě v 17 hodin.

S. Mitáč – trenér družstva, foto: Pavel Lebeda