OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

První herní příležitosti pro nejmladší Olympačky a Halloween alá přípravka

V sobotu 10.10. se svojí herní příležitosti dočkaly i nejmladší hráčky přípravky. Pro většinu z nich to byla vůbec první soutěžní utkání.

Z přípravky Lužin se zúčastnilo prvního kvalifikačního turnaje Pražského přeboru minivolejbalu 10 hráček, které reprezentovaly klub jako Olymp A (Matoušková A., Matoušková M., Bernklau, Vachušková, Schoříková, Nováková) a Olymp C (Mitáčová A., Mitáčová T., Sochrová, Tatyrková, Frantová), trenéři Jana Mitáčová a Radek Sochr.

Celý turnaj byl organizován v areálu HAMR Sport Štěrboholy, hlavním organizátorem byla Kometa Praha a byl i přes nepřízeň nařízení zvládnut z jejich strany bezchybně. Všechna družstva (družstev je 60) byla rozlosována do skupin a v hale se tak hrálo s přestávkami celý den.

Naše družstva byla v poslední sobotní skupině, 10.10. odpoledne.

Holky sehrály šest utkání, nejprve ve skupině a poté v prolínací skupině o kvalifikování do příštích turnajů, tedy lig. Těch bude 10 pro tuto sezónu 2020/21.

Olymp A složený z hráček ročníku 08-10 si vybojoval krásnou 4. ligu pro příští turnaj a Olymp C (mladší hráčky 2010/11) bude startovat v lize sedmé.

Všechny holky zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení, turnaj si užily stejně jako my trenéři. Škoda, že netušíme, kdy nás zase pustí do tělocvičny trénovat a hrát…?

V týdnu po turnaji jsme ještě stihly 13. 10. jeden trénink venku na Ladronce a od té doby jsme družstvo nemohli svolat. Makáme ale individuálně, každý týden dostávají holky kondiční a koordinační úkoly, které si v rámci domácích možností plní (viz. Foto).

Abychom se nespecializovali jen na sport, holky dostaly i úkol navrhnout a vyřezat dýni s podtextem volejbal a Olymp. Sešlo se spousta povedených fotek, některé zde k nahlédnutí.

Jana Mitáčová, trenérka přípravky