CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Premiéra Olympu B v EX-KKY

O víkendu se rozběhla soutěž extraligy kadetek, kde se B tým vydal již v pátek na dlouhou cestu do Prostějova, kde nás čekal první zápas s domácím Prostějovem.

Do zápasu jsme nevstoupili úplně dobře, nervozita a větší prostor do všech směrů s námi trochu zamával a set byl rychle pryč. Do druhého setu jsme vstoupili s jinou šestkou na hřiště a obraz hry se změnil, od začátku do konce jsme si udržovali 3-4 bodový náskok, který jsme zvládli udržet a první set v extralize byl náš. Do dalšího setu zůstala stejná šestka, bohužel jsme se sekli v jednom postavení a soupeř nám odskočil o 6 - 7 bodů a my jsme už jen korigovaly stav. Do čtvrtého setu proběhla menší změna na hřišti a opět jsme šli do 3-4 bodového náskoku, který jsme zvládli udržet do konce setu. Do zkrácené hry na nás soupeř vlétl a za stavu 8:2 pro soupeře, jsme točili strany a ve stejném tempu pokračoval i zbytek setu. Po nás nakonec úspěch s Prostějovem, kde jsme si připsali dva vítězné sety a první bod do tabulky.

V sobotu nás čekaly zápasy s Přerovem a Brnem. Proti Přerovu jsme si vybrali nejslabší chvilku turnaje, celý zápas jsme se pomalu dostávali do tempa, ale nic to nebylo platné a něco málo přes hodinu byl konec a stav 0:3 pro Přerov.

V odpoledním zápase proti Brnu na nás nastoupilo to nejlepší co Brno má, a i celý set tomu odpovídal, a i když holky bojovaly, padli jsme. Do dalšího setu proběhla menší změna na hřišti, a to jak na naší straně, tak i na straně soupeře. Set byl vyrovnaný až do úplného konce, kde bohužel rozhodla větší nervozita v koncovce na naší straně. Třetí set nezačal pro nás dobře, díky kvalitnímu servisu soupeře byl stav 10:0, následně 11:1 a vše vypadlo na rychlý konec. Nakonec i my jsme si dokázali pomoci servisem a stav zdramatizovat, a to díky Terce Tinklové, která dokázala stáhnout hrozivý stav na 11:10, soupeře tahle situace nervózněla a nás nakopla a začala bitva o každý míč, do koncovky setu jsme šli s dvoubodovým náskokem, dostali jsme se i ke dvěma setbolům v třetím setu, ovšem nedůrazným útokem jsme nakonec padli neboť nedůraz na útoku soupeř okamžitě trestal nekompromisním útokem. I tak minimálně za třetí set patří holkám ohromná chvála, za bojovnost a největší pochvala Terce, že zvládla tým vrátit zpátky do hry. Tím pro nás zápas skončil 0:3 a hrací den taky, večer jsme se všichni společně vydali na večeři do centra Prostějova.

V neděli na nás čekal nejhratelnější soupeř, a to SK Hlincovka, obě družstva věděla, že vítězství v zápase ho nejspíš posune do třetí pětky v dalším turnaji. Začali jsme dobře a v celém zápase probíhal boj o každý míč, nakonec jsme si zvládli vytvořit mírný náskok, a i když jednoduché to nebylo, tak v závěru jsme náskok zvýšili a uhráli si set v náš prospěch. Druhý set se nesl ve stejném duchu jako první, bitva o každý míč, a to do poloviny setu, kde se soupeři zadařilo na servisu a odskočil na 20:15. Nejprve se podařilo opět Terce Tinklové snížit servisem na 20:18 a za stavu 21:18 pro soupeře se na servis postavila Eliška Podrazilová a celý set dopadávala a otočila celý set v náš prospěch. Bohužel únava a polevení v koncentraci a špatný příjem nás nejprve připravil o třetí a následně i čtvrtý set. Takže se šlo do zkrácené sady, kde jsme se konečně opět chytli tempa a od začátku setu udávali tempo hry my, točili jsme za stavu 8:4 a trpělivě bod po bodu si šli za vítězstvím, a i když za stavu 14:9 dokázal soupeř ještě přidat 3 body v řadě, nakonec se nám ten míč podařilo složit a připsat si i prémiové vítězství.

Celkově lze hodnotit turnaj pozitivně, a i když nám ukázal kde všude máme rezervy, a že jich máme dost, tak turnaj holky dokázaly odehrát se ctí a za výkon, vyjma Přerova, se stydět nemusí.

Díky lepšímu podílu setů jsme se dokázali dostat před Plzeň a v další části soutěže jsme nasazeni do 3. skupiny, kde za měsíc narazíme na týmy Kralup, Frýdku, Havl. Brodu a Budějovic a celý turnaj se odehraje v Kralupech.