OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Na plné „pecky“ do roku 2021

Vážení sportovní přátelé, přejeme Vám do letošního roku (pro nás do druhé poloviny soutěžního ročníku 20/21 a do nového 21/22 hodně zdraví, sportovních krásných prožitků. Doba stále není příznivá Vaší návštěvě v naší sportovní hale. Proto se snažíme (především Jirka Šmíd), neustále vylepšovat přenosy extraligových zápasů Vám do vašich domácností. Mrknout se můžete již tento pátek od 17:00 hod – to hrajeme na domácí palubovce s družstvem VK Přerov. V tom nám aktivně pomáhají mládežnická družstva – podavačky, které jsou spolu s organizačním týmem jediné přítomny domácím zápasům (na fotce přípravka Lužiny).

My jsme v současné tabulce na čtvrtém místě a chceme zaútočit na pozice medailové. V sobotu jsme sehráli těžkou bitvu s brněnskými děvčaty z KP Brno, komentáře a hodnocení spolu s uvedenými nejlépe bodujícími hráčkami, základními sestavami apod. jsou pravidelně uváděné v příslušných odkazech našich stránek.

Družstvo VK KP Brno je i naším dalším soupeřem v obhajobě loňského stříbra v soutěži Českého poháru. Nebude se hrát jako obvykle na dvě utkání (doma x venku), není dostatek termínů v této nepříznivé době. Losem byl určen domácí pořadatel, tím je družstvo z Brna. Budeme hrát v neděli 24.1.2020 ve 13:00 hod, následný den po utkání Ex ženy.

Vánoční a silvestrovskou pauzu jsme využili k rekondiční přípravě. Hráčky makaly v posilovně spolu s kondičním trenérem Paolem Boschettim. Některé z nich si vytvořili osobní maxima v práci s jednoručkami (od 14 kg až do 30 kg), i v počtu opakování. Výskoků, dřepů, výpadů bylo někdy nad síly, do bolesti a slziček. Síly máme dost, jen to dobře převést na hřiště, do pravidelného rytmu v následujících týdnech. K tomu pravidelné testování „antigenními testy“ – nejbližší ve čtvrtek odpoledne, vyhnout se nepříjemné nákaze „Koronaviru“. Stále je dost hráček a členů realizačního týmu v ohrožení a jakýkoliv výpadek v tomto období se nehodí, podobně jako před odjezdem do Chorvatska k zápasům Evropského poháru v listopadu 2020.

Vylepšujeme také halu reklamními panely a velkoplošnými fotografiemi hráček družstva žen. Speciální panel na čelní straně má Zdeněk Groessl, mistr světa, olympijský medailista, trenér RH a Olympu, funkcionář a „kámoš“ nás všech. V letošním roce (září), navíc oslaví významné životní jubileum.

Lednový program družstva žen:

15.1.17:00OLYMP – VK Přerov
16.1.15:00VK Prostějov – OLYMP
23.1.17:00VK KP Brno - OLYMP
24.1.13:00VK KP Brno – OLYMP
30.1.17:00OLYMP – VK Prostějov

Mitáč Stanislav – trenér družstva žen