CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

1. turnaj extraligy kadetek

O víkendu se rozehrála soutěž extraligy kadetek. Náš tým odjel již v pátek do Jablonce, protože jako prvního soupeře jsme měli od 9.00 hodin družstvo Dukla Liberce. Bohužel na nás bylo znát, že jsme neodehráli skoro žádné přípravné utkání a Dukla Liberec vyhrála 3-0.

Dalším soupeřem byla Madeta České Budějovice. Do tohoto utkání jsme již byli pozitivněji naladěni a po prvních dvou setech jsem věřila ve snadné vítězství. Bohužel se nám zranilo v půlce třetího setu libero, a to nás rozhodilo. Zápas se dostal do zkrácené hry, kterou jsme nakonec získali na svoji stranu.

Následující den nás čekali nepříjemné Kralupy. První dva sety jsme prohrávali v obou setech až o 5 bodů, ale díky podání Káji Gajdové v prvním setu a Terky Novotné (šla na podání za stavu 19-24) jsme dotáhli dané sety do vítězného konce. Poté jsme si vzali celý set oddechový čas, a ve čtvrtém setu byl opět boj, který nám po velkém boji pomohla opět podáním získat Verča Laušmanová. Vítězství 3-1 nás katapultovalo ze 4. místa na místo druhé.

V poslední utkání jsem už jen předváděli trpělivou hru proti Orionu Praha a po vítězství 3-0 jsme odjížděli domů s pocitem, že nás čeká ještě hodně potu, a že v dalším turnaji nás čekají družstva Prostějova, Hradce Králové, Ostravy a Přerova.