OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

I přes závěrečnou porážku české tým ovládl svou skupinu Golden European League

V posledním zápase druhého turnaje Golden European League 2021 nastoupila Česká republika v pražské UNYP Aréně proti Bělorusku. Kvůli velké fyzické vytíženosti hráček, které čekalo už šesté utkání během sedmi dnů, se hlavní kouč Giannis Athanasopoulos rozhodl dát šanci náhradnicím českého výběru a ty svedly se svými soupeřkami dlouhou pětisetovou bitvu. Konečná prohra 2:3 už ale nic nezměnila na tom, že se český národní tým žen po dvou odehraných turnajích GEL umístil ve skupině C na skvělém prvním místě a za 14 dní si v Bulharsku zahraje Final Four.

Konečná tabulka skupiny C:

zápasyvýhraprohrasetybody
1.Česká republika64216:814
2.Chorvatsko64215:1011
3.Bělorusko6249:156
4.Maďarsko6247:145

PVK OLYMP PRAHA byl součástí tohoto velkého volejbalového úspěchu

K tomuto výsledku reprezentačnímu družstvu žen blahopřejeme a jsme rádi, že jsme mohli být za PVK OLYMP Praha součástí tohoto výrazného volejbalového úspěchu. Téměř dvě třetiny hráček reprezentantek prošly naším volejbalovým oddílem (v tom letošním to byly Pája Šimáňová, Eva Hodanová a Bára Purchartová).

Spoluorganizátory byla i naše hráčky mládežnická základna (přípravka, ml. žákyně, st. žákyně, kadetky, juniorky). V průběhu obou turnajů měly za úkol se řádně starat o chod v jednotlivých mezihrách, podávání míčů, jejich dezinfekci a podobně. Na svou roli byly dobře připravené, díky výborné organizaci Radka Sochra, který je celý týden organizoval, pečoval o ně, dovážel, rozvážel, staral se o svačiny i pitný režim. Nejstarší z nich byly v roli doprovodu reprezentacím Maďarska, Chorvatska a Běloruska).

V neposlední řadě musíme také poděkovat rodičům a jejich trenérům (Jana Mitáčová, Andrea Kelnárová a Michal Kužel) malých hráček – v tomto případě reprezentantek – za podporu především v prodlouženém formátu druhého turnaje. Děti přicházely domů i po 22,00 hod a ráno musely naskočit ke školním povinnostem.

Dětem patří velký „DÍK“ za soustředěnost a dobře odvedenou práci. Určitě je tato skutečnost posunula ve vidině jejich sportovních cílů, v osobním kontaktu s našimi reprezentantkami a reprezentačními trenéry i v osobním pohledu na evropský volejbal. Odměnou jim bude spousta volejbalových zážitků, fotografií i televizních záznamů včetně našeho „tance“ pro vítězné reprezentantky České republiky i drobné finanční odměny.

S. Mitáč – trenér družstva žen