OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Z finálového turnaje Českého poháru vezeme do Prahy bronzovou medaili.

Tento turnaj byl jedním z vrcholů letošní sportovní sezóny 20/21. Pohárová Evropa se nám nevydařila, v té době jsme měli některé hráčky mimo „hru“ díky Coronaviru 19. O to více jsme chtěli uspět v tomto turnaji.

Ale v nedělním semifinálovém utkání jsme narazili na dobře připravené hráčky z Liberce. Jak jinak, utkání se opět hrálo na 5. setů, a v tom zkráceném jsme po dlouhé bitvě prohráli 13:15 ( 2:3).

Utkání se podle ohlasů líbilo všem, bylo napínavé,vyrovnané, my prohrávali 0:2, srovnali na 2:2. Statistické údaje téměř shodné. Rozhodovali maličkosti v koncovkách a v těch jsme byli tentokrát horší.

Přesto musím hráčky pochválit za předvedený a bojovný výkon.

V utkání o bronzovou medaili jsme hráli se Šternberkem. Vědomi si naší převahy, ale s nutností koncentrace, po namáhavém nedělním zápase (zklamání z nepostupu, únava, bolístky) vyhráváme toto utkání 3:0 a můžeme „bronzově slavit“.

Po loňském stříbru máme ve sbírce bronzovou medaili a ta zlatá nás snad čeká v příští sezóně.

Blíží se závěr dlouhodobé části Extraligy. Již tuto sobotu přivítáme vítězky ČP z Olomouce na naší palubovce, a budeme bojovat o druhou příčku v tabulce. Utkání se hraje v 17:00 hod.

Trenér družstva – S. Mitáč