OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Pohár CEV

Přerušení domácí soutěže, ale hlavně zákaz trénování v halách způsobily určitě problémy v přípravě na blížící se zápasy evropských pohárů ,jak to manko nyní doháníte?

Podobně jako všechna družstva jsme trénovali venku převážně kondici. Vrátili jsme se tak přibližně na konec srpna. Hned jak jsme mohli do haly, zostra jsme naskočili do herní přípravy, využili i reprezentační přípravy v Rakousku. Domácí skupinu však potkala nepříjemná „Corona19-hrůza!!“ Kádr se rázem zúžil o pět hráček.

Jak probíhala příprava mimo haly, pokud se to tak dá nazvat?

Rekondiční příprava v rezortním areálu Olymp CS MV a individuální domácí přípravou.

Protože se nevědělo, kdy zákaz pro vnitřní prostory u nás skončí, museli jste s předstihem řešit náhradní řešení. Nakonec všechny české týmy (až na Brno, které se už z poháru odhlásilo) odehrají obě utkání ve dvou dnech po sobě jdoucích na palubovkách soupeře a tím pádem ztratí výhodu domácího prostředí.

Jak byla složitá jednání (se soupeřem, CEV)?

Jednání složitá a komplikovaná byla. Podobně jako v loňském roce jsme chtěli odehrát „domácí utkání“ v kladenské sportovní hale. Do poslední chvíle jsme čekali na možnost hrát doma. To se nepodařilo, nabídli jsme tak sehrát dvě utkání v Zagrebu. Soupeř to po jisté době přijal za oboustranně výhodných podmínek. CEV žádosti poté vyhověla.

Ale aby to nebylo jednoduché, pět hráček je bohužel Covid pozitivních. Řešili jsme, jak toto oznámit soupeři a CEVu. I toto se po konzultacích s Ivanem Irem snad zdařilo a čekáme na další odezvu. Snad to bude bez finančního postihu.

Po kontrolních testech minulý týden máme připravených devět hráček a čtyři členy realizačního týmu.

Dnes ráno jsme v tomto složení absolvovali další kolo odběrů Covid19. Poté jsme odjeli do posilovny, odpoledne proběhl trénink v hale - obrana v poli a herní příprava spolu s realizačním týmem v čele s Jirkou Vojíkem na bloku a útoku. S Paolem na bloku a podání, Standa - odborný komentář.

Večer pak proběhl organizovaný odjezd do Mikulova, nyní čekáme na výsledky, které snad do půlnoci budeme mít.

Ráno se rozhodne, zdali skutečně vyrazíme směr chorvatský Zagreb nebo pojedeme někteří z nás - a možná všichni - zpátky do Prahy.

Aktualizováno v úterý dopoledne: „Jsme na cestě. V 10 došly výsledky. 9+4 negativní.“

Takže odpovídám, že to jednoduché není, ale jsme připraveni snad „na všechno“.

Teď se snad blýská na lepší časy a alespoň trénování v halách dostalo zelenou. Nicmérně herní - zápasový výpadek proti soupeřům bude asi znát?

Máme přípravné turnaje, pouze tři utkání nejvyšší domácí soutěže, kádr bez Anety Kocmanové-Havlíčkové, bez obou liber, čtyřtýdenní pauzu. Ale odhodlané předvést dobrý volejbal, máknout za sebe, za velmi dobrou, byť krátkou přípravu i za Covidem postižené kolegyně.

Jak a kdy budete k soupeři cestovat (letadlo, autobus…)?

Aby to nebylo jednoduché, klekla nám i autobusová přeprava do Chorvatska, ale díky zabezpečení ZS MV, jedeme dvěma mikrobusy - řídí realizační tým.

Co od zápasů očekávat?

Hrajeme ve středu od 20:00 hod a ve čtvrtek ve 20:00 hodin.

Jdeme se prát, odhodlání máme, pro postup jsme do této chvíle udělali maximum a věříme se nám to v následujících dnech vrátí.